Sankt - Peterburgas dainos fone

 

S. Peterburgas iš oro baliono. Puikūs vaizdai!

Mūsų klubas šiuo metu turi savo simboliką, atributus:

marškinėlius

vėliavą

skarelę

ženkliukąHey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Archyvas (2007-2009)


Klubo "Sankt Peterburg" archyvinė medžiaga, sukaupta nuo 2007 iki 2009 metų

Paroda „Įkalinti gintare“

  

Klubo narys Skaistis pranešė apie unikalią parodą, eksponuojamą Taikomosios dailės muziejuje. Čia gruodžio 29 dieną atidaryta paroda „Įkalinti gintare“. Lankytojai turi unikalią galimybę 26 ekspozicijos vitrinose pamatyti natūralaus grožio rinkinį iš Lietuvos dailės muziejaus fondų, kuris yra puikus kultūros ir gamtos mokslų sąlyčio pavyzdys. Ši moksliškai vertinga baltiškojo gintaro inkliuzų kolekcija yra viena iš garsiausių ir žymiausių pasaulyje.

  
 
 

Gintare užsikonservavę gyvūnų ir augalų fragmentai kaip niekas kitas gamtoje įtikinamai atskleidžia tolimą gyvybės mūsų žemėje praeitį. Paroda veiks iki 2010 m. kovo 1 dienos.

Parengta pagal LDM Ryšių su visuomene centro informaciją

K. Balčiūno darbas Marijampolėje

  

2009 m. rugsėjo 6 d., sekmadienį Marijampolėje įvyko mūsų draugo Kęstučio Balčiūno skulptūros atidengimas. Centrinėje mito aikštėje pastatytas paminklas „Tautai, Kalbai. Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti 1009-2009. Prie paminklo statybos prisidėjo ir Kęstučio dukra, architektė Kristina Balčiūnaitė.

Į Marijampolę sekmadienio rytą skulptoriaus atvyko palaikyti grupė draugų iš klubo "Sankt Peterburgas". Atvykusius klubiečius 10 valandą priėmė Marijampolės apskrities švietimo centro direktorė Meilutė Apanavičienė ir direktorės pavaduotoja Jolanta Gelžinienė, vaišino kava, surengė trumpą ekskursiją po senovinį pastatą.

11 valandą J. Basanavičiaus aikštėje prasidėjo  paminklo „Tautai, Kalbai. Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti 1009-2009“ atidengimo ir pašventinimo ceremonija, kuriame aktyviai dalyvavo klubo nariai. Prezidentas M. Gecevičius pasakė trumpą pasveikinimo kalbą, klubo nariai įteikė simbolines dovanas.

Po iškilmingos dalies Kultūros centre įvyko Šventinis labdaros koncertas. Nuotaikingame renginyje dalyvavo Edmundas Seilius, Gitana Pečkytė-Vilkelienė, Benjaminas Želvys su „Baritonų trio“, Ovidijus Vyšniauskas, Roma Mačiulytė, grupė „Mokinukės“.

Vakare kupini įspūdžių klubo nariai grįžo į Vilnių. Sukurti tokią monumentalią skulptūrą reikia ne vien ištvermės, kasdienio sunkaus darbo, organizacinių sugebėjimų, bet ir žinių. Šių dalykų Kęstutis su kaupu pasisėmė besimokydamas Sankt-Peterburge, I. Repino dailės institute. Sveikiname klubo narį, o taip pat  jo žmoną Astą, dukrą Kristiną ir sūnų Algį įgyvendinus šį išskirtinį darbą. Linkime ir ateityje rasti daug brandžių minčių įgyvendinant visus kūrybinius projektus.
 
Fotografijas iš renginio rasite čia.

Klubo "Sankt Peterburgas" informacija

Klubo prezidento interviu

  

Gegužės 25 dieną Klubo prezidentas M. Gecevičius kalbėjosi su laikraščio „Peterburgskij dnevnik“
žurnalistu Romanu Maidačenko. Mindaugas pristatė klubo nuveiktus darbus, kalbėjo apie būtinybę stiprinti kultūrinius ryšius, pasisakė apie pagražėjusį Sankt Peterburgą.

Visą interviu skaitykite šioje nuorodoje.

Tiesioginė nuoroda į „Peterburgskij dnevnik“
svetainę

Klubo "Sankt Peterburg" informacija
 

Klubas turi vėliavą!

Dėmesio! V - ąjame klubo „Sankt-Peterburg“ susitikime bus pristatyta klubo vėliava.

Vėliavos spalvos - mėlynas fonas, viduryje baltas  klubo logotipo kontūras. Vėliavos matmenys yra 100x70.  Klubo vėliavą naudosime įvairių renginių, išvykų, švenčių metu.

Primename, kad gegužės 30 dieną, šeštadienį įvyks tradicinis klubo „Sankt-Peterburg“ susitikimas Arvydo Jankausko sodyboje, Valiukiškių kaime, Kernavės seniūnijoje.

Dėl susitikimo skambinkite klubo prezidentui Mindaugui mob. tel. 8 61619127 arba rašykite klausimus į "FORUMĄ".

Klubo "Sankt Peterburg" informacija

V - sis klubo susitikimas - gegužės 30 d.!

  

2009 metų gegužės 30 dieną organizuojamas tradicinis klubo „Sankt-Peterburg“ susitikimas Arvydo Jankausko sodyboje, Valiukiškių kaime, Kernavės seniūnijoje.

2009 metų gegužės 30 dieną organizuojamas tradicinis klubo „Sankt-Peterburg“ susitikimas A. Jankausko sodyboje, Valiukiškių kaime, Kernavės seniūnijoje.
Numatyta tokia programa: 17 val. vyks klasikinės muzikos koncertas. Koncerto pradžia Kernavės Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje. Dalyvaus valtornininkai Mindaugas Gecevičius, Zigmantas Augaitis ir vargonininkas Gediminas Kviklys.

JŪSŲ DĖMESIUI - KONCERTO PLAKATAS.

Po koncerto vyksim į A. Jankausko sodybą linksmai pasibūti.
Susitikime su savim reikėtų turėti maisto, gėrimų, miegmaišį, palapinę, keli nariai galės pernakvoti pirkioje. Nepamirškite maudymosi reikmenų (maudysimės Neryje ir kubile) ir geros nuotaikos.
Maloniai kviečiame visus besimokiusius Maskvoje, Sankt-Peterburge, Minske, Pskove, Taline bei kitose vietose už Lietuvos ribų prisijungti ir dalyvauti nuotaikingame renginyje!

Jei kils neatidėliotinų klausimų skambinkite klubo prezidentui Mindaugui mob. tel. 8 61619127 arba rašykite klausimus į "FORUMĄ".

Klubo "Sankt Peterburg" informacija

Karinė stovykla klubo vaikams

 

Balandžio 6 – 9 dienomis klubo „Sankt Peterburgas“ narių vaikai Jonas, Gabija, Elžbieta, Stasys ir Pijus dalyvavo karinėje pavasario stovykloje Kazlų Rūdos poligone. Stovyklos organizatorius mūsų klubo narys Jaunojo kario mokyklos „Lūšiukai“ direktorius Viktoras Daunys.

Stovyklos metu jaunieji kariai išklausė puskarininkių mokyklos instruktorių paskaitą apie patrulio veiksmus papuolus į minų lauką, mokėsi naudotis ryšio stotelėmis, žaidė krepšinį, futbolą, tinklinį, mokėsi saviginos veiksmų,  apžiūrėjo puskarininkų mokyklos karines transporto priemones. Ketvirtadienio vakare aktyviai stovyklavę vaikai kupini įspūdžių sėkmingai grįžo į Vilnių.

Daugiau informacijos ir fotografijų Jaunojo kario mokyklos „Lūšiukai“ svetainėje.

 

Jaunojo kario mokyklos „Lūšiukai“

Mob. tel. nr.: +370 655 95062
El. paštas:
mokykla@lusiukai.lt
http://www.lusiukai.lt

Klubo "Sankt Peterburg" informacija

Klubo nariai lankėsi Niko Pirosmani parodoje

 

2009 metų kovo 22 dieną klubo "Sankt Peterburg" nariai lankėsi legendinio Gruzijos dailininko Nikolajaus Pirosmanašvilio (1862 - 1918) parodoje. Apie parodą papasakojo mūsų klubietis jos kuratorius Skaistis Mikulionis (skaistis@takas.lt).

Siūlome pasižiūrėti kelias nuotraukas iš parodos kurias atsiuntė Rolandas.

Klubo "Sankt Peterburg" informacija

Sveikiname Su Gimimo diena!

 

Nuoširdžiai sveikiname Arvydą Jankauską su Gimtadieniu ir linkime sveikatos, kūrybinės ir verslo sėkmės. Labiausiai linkime išsaugoti ir nuolat gerinti sodybą Valiūkiškių kaime, kurioje kasmet vyksta tradicinis klubo susibūrimas.

Klubo "Sankt Peterburg" nariai

Niko Pirosmani paroda Vilniuje

 

Klubo Tarybos narys Skaistis Mikulionis atsiuntė žinutę ir plakatą apie Vilniuje paveikslų galerijoje 2008 gruodžio 31 – 2009 geužės 31 dienomis vyksiančią Gruzijos legendinio dailininko Nikolajaus Pirosmanašvilio (1862 - 1918) parodą. Kviečiame klubo narius aplankyti Kaukazo genijaus parodą, kuri mūsų studijų laikais buvo rodyta ir Sankt Peterburgo Ermitaže. Klubo nariams apie Vilniaus paveikslų galerijoje vyksiančią parodą maloniai atsakys mūsų klubietis jos kuratorius Skaistis Mikulionis el. paštu skaistis@takas.lt.

Parodos plakatą galite pažiūrėti paspaudę šią plakato nuorodą.

Vilniaus paveikslų galerijos adresas: Didžioji g. 4, LT-01128, Vilnius. Tel./faksas (8-5) 2120841,
tel. (8-5) 2124258. El. paštas galerija@ldm.lt

Panaudotos Vilniaus Paveikslų galerijos iliustracijos  

Klubo "Sankt Peterburg" informacija

Sveikiname klubo "Sankt Peterburg" narius, draugus, artimuosius su artėjančiomis šventėmis! 

Klubas pasipildė naujais nariais

 

Klubo „Sankt-Peterburg“ gretas papildė Zigmantas (1979-1984 mokėsi Leningrado N.Rimskio-Korsakovo vardo valstybinėje konservatorijoje), Jelena (1980-1085 mokėsi Leningrado N.Rimskio-Korsakovo vardo valstybinėje konservatorijoje, Dalina (1981-1985 mokėsi Leningrado Aukštojoje profsąjungų kultūros mokykloje, Irena (1975- 1980 metais mokėsi Leningrado V.Muchinos vardo pramoninės dailės mokykloje, Albertas Vitartas (1973-1975 tarnavo kariuomenėje Leningrade), Janina (1977-1982 mokėsi Leningrado N.Krupskajos vardo kultūros institute, Vitalijus (1991-1996 mokėsi S.Peterburgo valstybinis elektrotechnikos universitete). Sveikiname naujus narius ir tikimės Jūsų aktyvaus dalyvavimo klubo veikloje!

Klubo "Sankt Peterburg" informacija

S.Peterburge renkasi Rusijos lietuvių bendrijų vadovai

  

Sankt Peterburge 2008 metų birželio 13 dieną prasideda tris dienas truksiantis Rusijos lietuvių bendrijų vadovų suvažiavimas. Suvažiavime dalyvaus Rusijos lietuvių bendrijų vadovai iš daugumos miestų ir regionų – Maskvos, Sankt Peterburgo, Kaliningrado, Barnaulo, Irkutsko, Jakutijos, Krasnojarsko, Murmansko, Karelijos ir kt.
Suvažiavime taip pat dalyvaus atstovai iš Lietuvos – iš Kultūros ir Užsienio reikalų ministerijų, Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Vyriausybės, Lietuvių grįžimo į Tėvynę informacijos centro ir kitų, praneša Užsienio reikalų ministerija.
Suvažiavimą, kuris vyks miesto prie Nevos centre veikiančiuose Lietuvių švietimo, informacijos ir kultūros centro patalpose, pasveikins Sankt Peterburgo lietuvių bendrijos pirmininkas Gintautas Želvys, Lietuvos generalinis konsulas Eitvydas Bajarūnas ir oficialių Lietuvos institucijų atstovai.
Suvažiavimo metu bus tariamasi dėl Rusijos lietuvių veiklos koordinavimo, santykių su vietos institucijomis ir atsakingomis Lietuvos institucijomis. Taip pat bus aptartas klausimas dėl tikybos gausiai lietuvių gyvenamose vietose.
Birželio 14 dieną lietuvių bendrijų atstovai kartu su Sankt Peterburgo estų ir latvių bendrijų atstovais dalyvaus renginiuose, skirtose Gedulo ir vilties dienai paminėti. Šiai liūdnai dienai paminėti Sankt Peterburgo Šv. Mergelės Marijos katalikų bažnyčioje vyks ir atskiros katalikiškos mišios, kurias aukos specialiai į Sankt Peterburgą atvykęs Kauno vyskupas-metropolitas, Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas Sigitas Tamkevičius.
Suvažiavimo delegatai taip pat nuvyks padėti gėlių prie kryžiaus, pastatyto Sankt Peterburgo priemiestyje Levašovo esančiose kapinėse, skirto lietuviams, stalinizmo teroro aukoms atminti.
Suvažiavimo dalyviams taip pat bus parodyta generalinio konsulato patalpose veikianti fotografijų paroda „Misija Sibiras“, skirta pernai metais vykusiam žygiui po lietuvių tremtinių laidojimo vietas Sibire.
Pirmą lietuvių bendrijų vadovų suvažiavimą organizuoja Sankt Peterburgo lietuvių bendrija kartu su Tautinių mažumų ir išeivijos departamentu prie Lietuvos Vyriausybės, Lietuvos ambasada Rusijoje ir Lietuvos generaliniu konsulatu Sankt Peterburge.

www.DELFI.lt informacija

R. Kazlausko fotografija

Mūsų klubiečio Skaičio Mikulionio mintys „Vilniaus dienoje“

 

Dienraščio „Vilniaus diena“ priede „Menas“ (2008 metų gegužės 2 d.), straipsnyje „Vertybių gastrolės - vargo vertas malonumas“ žurnalistė Juratė Žuolytė kalbina mūsų klubo tarybos narį Skaistį Mikulionį.
Straipsnyje Skaistis pasakoja apie savo darbo Lietuvos dailės muziejuje ypatumus. „Pernai į Maskvą, Tretjakovo galerijos 150-mečiui skirtą parodą „Europa–Rusija–Europa“, vežėme tris puikius Lietuvos dailininkų darbus. Mstislavo Dobužinskio „Tilto gatvė Vilniuje“, Tado Goreckio „Aklas elgeta su berniuku“ ir Jono Švažo „Raudoni laivai“, kuris buvo pakabintas šalia garsiojo Pablo Picaso paveikslo, mano nuomone, nenusileido pasaulinio garso darbams“, – džiaugėsi S.Mikulionis.

Straipsnį galite perskaityti čia (1 puslapis, 2 puslapis, dienraštis Nr. 98 (154))

Su Jubiliejumi!

Klubo taryba

Visi į susitikimą!

  

2008 metų gegužės 31 dieną organizuojamas tradicinis klubo „Sankt-Peterburg“ susitikimas Arvydo Jankausko sodyboje, Valiukiškių kaime, Kernavės seniūnijoje.

Numatyta tokia programa: 14 valandą prasidės ekskursija po Kernavės piliakalnius. Ekskursiją praves Arvydas Jankauskas. Apžiūrėjimas truks apie valandą. Tiems, kuriems tai yra įdomu, reikėtų atvykti iki numatyto laiko į Kernavės centrą prie bažnyčios. Po ekskursijos vyksim į A. Jankausko sodybą linksmai pasibūti.
Susitikime su savim reikėtų turėti maisto, gėrimų, miegmaišį, palapinę, keli nariai galės pernakvoti pirkioje. Nepamirškite maudymosi reikmenų (maudysimės Neryje ir kubile) ir geros nuotaikos.
Maloniai kviečiame visus baltikumiečius ir visus besimokiusius Maskvoje, Sankt-Peterburge, Minske, Pskove, Taline bei kitose vietose už Lietuvos ribų prisijungti ir dalyvauti nuotaikingame renginyje!

Jei kils neatidėliotinų klausimų skambinkite klubo prezidentui Mindaugui mob. tel. 8 61619127 arba rašykite klausimus į "FORUMĄ".

Klubo "Sankt Peterburg" informacija

Apie mus informuoja žurnalas "Karavan"

 

2008 kovo mėnesį apie mūsų klubą rašo Peterburgo žurnalas "Karavan". Nedidelėje žinutėje pristatomas klubas, lietuvių veikla Peterburge ankstesniais metais, tame tarpe ir sovietmečiu. Gražiu žodžiu minima buvusių studentų veikla ir dabartiniai jų pasiekimai Lietuvos visuomeniniame gyvenime. 

Plačiau... Mieli "Sankt Peterburg" klubiečiai,
su Šv.Velykom!

 

Visiems kuo geriausi linkėjimai Šv.Velykų proga
linksmų švenčių, gražių ir tvirtų margučių!

Klubo taryba 

Apie mus informuoja laikraštis "Utro Peterburga"

 

2008 kovo 13 dieną apie mūsų klubą rašo Peterburgo savaitraštis "Utro Peterburga". Laikraščio žurnalistas Davidas Genkinas vaizdžiai aprašo Lietuvą ir palankiai atsiliepia apie mūsų kraštiečius gyvenusius, dirbusius ir studijavusius Rusijoje. Apie šį laikraštį informacijos galima rasti interneto svetainėje www.utrospb.ru.

Plačiau...

Apie mus informuoja www.vacansia.ru

2008 vasario 26 dieną interneto portalas http://www.vacansia.ru/ publikuoja Piotro Nikolajevo straipsnį „Baltikumas grįžta“. Jame žurnalistas kalbina mūsų klubo narius Mindaugą, Skaistį ir Arvydą. Apie Lietuvos studentus Peterburge šiandien kalba Merijos užsienio ryšių komiteto pirmininko pavaduotojas Sergejus Markovas.

 

Plačiau...

Apie mus informuoja www.rosbalt.ru

 

2008 vasario 15 dieną interneto portalas http://www.rosbalt.ru/ trumpai pristato apie klubo „Sankt Peterburg“ narių vizitą į Piterį. Portalą informavo Sankt Peterburgo vyriausybės tarptautinių ryšių komitetas.
© 2000-2007 ИА «Росбалт»

Plačiau...

Lietuvių kalbos mokymas Peterburge 

 

Lietuvių kalba įdomi ir Rusijoje. Šį faktą puikiai iliustruoja straipsnis žurnale "Obučenije i karjera". Straipsnyje pristatoma lietuvių kultūros centro veikla Peterburge.

Plačiau...

Pirmasis "Peterburgo lietuvio" numeris! 

 

2007 metais Sankt Peterburge pasirodė pirmasis "Peterburgo lietuvio" laikraščio numeris. Spalvotame leidinyje bus pristatomas Peterburge gyvenančių lietuvių gyvenimas, veikla, renginiai. Leidėjai žada daug naudingos informacijos apie miestą prie Nevos, įvairius Lietuvos kultūrininkų, verslininkų vizitus. 

Plačiau...

Klubiečio Jono Laurinaičio interviu studentų laikraščiui 

 

Jūsų dėmesiui buvusio Leningrado Universiteto Orientalistikos katedros studento, o dabar užsienio kalbų dėstytojo, J. Laurinaičio interviu apie studijas Peterburge, Lietuvos studentų bendravimą ir studentiškus nuotykius. 

Plačiau...