Categories: General
      Date: Oct 14, 2010
     Title: Sankt Peterburgo teatro „Na Vasiljevskom“ gastrolės Vilniuje

  

Šį spalvingą ir ne tokį, kaip įprasta, žvarbų rudenį sostinės teatro gerbėjai išvys keturis Sankt Peterburgo dramos teatro „Na Vasiljevskom“ spektaklius. Aukštu meniniu lygiu pasižymintys renginiai įvyks spalio 17-24 dienomis.

Teatro gastrolių  programoje numatyti spektakliai bus pristatomi Lietuvos rusų dramos teatre ir Ūkio teatro banko arenoje. Tarp jų, net du režisieriaus Andžej Buben darbai, abu pelnę „Auksinis sofitas“ premijas.

Ūkio banko teatro arenoje spalio 17 – 18 dienomis pristatomas „Danielis Štainas, vertėjas“ bei spalio 20 dieną rodoma „Rusiška uogienė“ - šis spektaklis nominuotas ir premijai „Auksinė kaukė“. 16 fotografijų drama „Solesombra“ (Rež. Jana Tumina), nominuota „Auksinis sofitas“ premijai, bus rodoma spalio 19 ir 21 dienomis Lietuvos rusų dramos teatre. Sankt Peterburgo gastroles užbaigs spalio 23 – 24 dienomis Lietuvos rusų dramos teatre įvyksianti rež. Denis Chusnijarov spektaklio „Linsma pjesė apie skyrybas“ premjera.

Fotografijoje - „Rusiška uogienė“ 

„Danielis Štainas, vertėjas“

Spalio 12 d., Lietuvos rusų dramos teatre įvyko spaudos konferencija, skirta Sankt Peterburgo dramos teatro „Na Vasiljevskom“ gastrolėms, prasidėsiančioms jau šį savaitgalį Vilniuje. Spaudos konferencijoje dalyvavęs Vilniaus miesto savivaldybės užsienio ryšių skyriaus vedėjas Žilvinas Abaravičius pristatė teatro iš Peterburgo gastroles kaip svarbų miesto kultūrinio gyvenimo įvykį ir deramą programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ tęsinį. 

Lietuvos rusų dramos teatro vadovas Jonas Vaitkus pabrėžė profesionalių teatrų dialogo svarbą ir pozityvų vaidmenį. Teatro, kuris šiais metais pradėjo jau 65-ąjį sezoną, vadovas viliasi, jog šios gastrolės taps reguliarių kultūrinių mainų pradžia ir puikia galimybe abiejų teatrų režisieriams bei aktoriams pademonstruoti savo meną ne tik nuolatiniams žiūrovams, bet ir naujai auditorijai, sulaukti kritikų ir spaudos atsiliepimų.

„Norime užmegzti nuolatinį dialogą su teatru "Na Vasiljevskom" ir Lietuvoje pristatyti daugiau jo spektaklių. Galbūt šis teatras neturi ryškių žvaigždžių, tačiau jame vaidinantys aktoriai yra talentingi, nors ir mažiau šmėkščioja televizijos ekranuose", - kalbėjo J. Vaitkus.

„Na Vasiljevskom“  - bus neabejotinas Ūkio banko teatro arenos spalio repertuaro akcentas

 

„Danielis Štainas, vertėjas“

Ūkio banko teatro arenos vadovas Valdas Petreikis pasidalino apsilankymo teatre „Na Vasiljevskom“ įspūdžiais ir pažymėjo, jog spektakliai „Rusiška uogienė“ bei „Danielis Štainas, vertėjas“ bus neabejotinas Ūkio banko teatro arenos spalio repertuaro akcentas.

Spaudos konferencijoje dalyvavę teatro „Na Vasiljevskom“ atstovai, visuomeninio fondo „Teatro sala“ direktorius Viačeslavas Kutyrkinas, ir Sankt Peterburgo teatro  vadovo atstovė ryšiams su visuomene Ana Konstantinova,  padėkojo Lietuvos rusų dramos teatrui už itin šiltą priėmimą ir Vilniaus miesto savivaldybei už aktyvią pagalbą organizuojant gastroles bei informacinę paramą. Svečiai iš Peterburgo trumpai papasakojo teatro „Na Vasiljevskom“  istoriją, jo kultūrinius ryšius su Lietuva ir gastrolių afišos spektaklius bei atsakė į žurnalistų klausimus apie teatro repertuarinę politiką ir kultūrinio bendradarbiavimo su Lietuvos rusų dramos teatru perspektyvas.

Papildoma informacija:
Vytautas Juzėnas

Tel. +3706 244 5076
El. paštas: vytautas@lmta.lt
Skype: Vytautas.juzenas