Sankt - Peterburgas dainos fone

 

S. Peterburgas iš oro baliono. Puikūs vaizdai!

Mūsų klubas šiuo metu turi savo simboliką, atributus:

marškinėlius

vėliavą

skarelę

ženkliukąHey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Naujienos


Mstislavo Dobužinskio paroda „Senoji Lietuva“ Rusų muziejuje Sankt Peterburge

 

2009 m.  vasario 16 d. – balandžio 6 d. Rusų muziejaus Benua korpuse, Sankt Peterburge vyks Mstislavo Dobužinskio (1875–1957) kūrybos paroda „Senoji Lietuva“. Tarp kitų parodos rėmėjų yra ir klubas „Sankt Peterburgas“

Parodos organizatoriai - Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Rusų muziejus. Generalinis rėmėjas – „Achemos grupė“. Parodos kuratorius – mūsų klubo narys Skaistis Mikulionis.

  Piešinys iš LDM svetainės
  Skaistis Mikulionis

Be mūsų klubo parodą remia ir organizuoja Lietuvos Konsulatas Sankt-Peterburge, architektūros firma „Ampir“, Lietuvos prekybos namai, Sankt Peterburgo vyriausybės kultūros  ir užsienio ryšių komitetai, VĮ  „Lietuvos paminklai“, Sankt Peterburgo lietuvių kultūros, informacijos ir švietimo centras.
Ekspozicijoje galima bus pamatyti daugiau nei 50 grafikos ir tapybos darbų iš Lietuvos dailės muziejaus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus bei Rusų muziejus rinkinių.
Mstislavas Dobužinskis Lietuvos visuomenei bene geriausiai žinomas kaip scenovaizdžių kūrėjas, teatro dailininkas. Valstybės teatre jis apipavidalino daugiau kaip 40 operos ir dramos spektaklių, tuo padėdamas lietuvių nacionalinės scenografijos pagrindus. Jis,  būdamas puikus pedagogas, išugdė lietuvių teatrams ne vieną puikų dailininką. Laikydamas save lietuvių kilmės, Dobužinskis 1924 m. priėmė Lietuvos Respublikos pilietybę ir daugiau nei dešimtį metų sėkmingai dirbo Valstybės teatre.
M. Dobužinskio sukurti miestų vaizdai kartu su jo scenovaizdžių ir dekoracijų eskizais ne kartą buvo eksponuojami Europos ir JAV parodų salėse.
 
Klubo „Sankt Peterburgas“ ir LDM Tarptautinių ryšių skyriaus informacija